Vzhledem k tomu, že projekt E-Bezpečí je realizován na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, využívá k propagaci témat spojených s bezpečnějším používáním internetu rovněž potenciálů svých studentů – budoucích asistentů pedagogů, učitelů, případně sociálních pracovníků. Kromě výběrových workshopů, přednášek či odborných stáží a praxí (realizovaných např. v rámci projektu E-Synergie), kterých se studenti účastní, nabízí pracovníci projektu studujícím možnost vytvářet různé typy závěrečných prací zaměřených na výše uvedené téma.
Někteří studenti volí cestu více exaktní – v rámci svých výstupních prací realizují různé typy průzkumů s použitím kvantitativních i kvalitativních metod. Ve svých výstupních pracech pak popisují zejména výskyt rizikových komunikačních jevů v konkrétních vzdělávacích institucích – školách (třídách).
Řada ze studentů však volí rovněž cesty jiné – zaměřené více preventivně. Příkladem tohoto přístupu je bakalářská práce Jany Hřibové, studentky Pedagogické fakulty UP, která v rámci praktické části práce vytvořila jednoduché ale zajímavé letáky, využitelné v rámci prevence rizikového chování na internetu. Témata jednotlivých letáků pak odpovídají vybraným tématům projektu E-Bezpečí.
Celou řadu materiálů vyprodukovaných v rámci této práce lze využít jak v rámci bežné frontální výuky na ZŠ, tak i pro primární prevenci. Věříme, že i v budoucnu bude vznikat více prací, které budou obsahovat v praxi použitelné výstupy.
Ukázky letáků (Jana Hřibová)