Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-Bezpečí je na Instagramu i Facebooku, nezapomeňte nás sledovat
01. 12. 2024

Nezapomeňte, že E-Bezpečí je na Instagramu a Facebooku, kde najdete mnoho dalších informací z naší kuchyně. Nezapomeňte nás sledovat!

Read More ...

Vzdělávací akce o AI od E-Bezpečí ZDARMA
21. 11. 2024

Díky projektové podpoře (projekt CEDMO 2) z Národního plánu obnovy nabízíme vzdělávací akce (přednášky/besedy) zaměřené na úvod do problematiky umělé...

Read More ...

S ČT Edu spolupracujeme na nových pořadech o mediální výchově
11. 10. 2024

V těchto dnech ve spolupráci s Českou televizí - ČT EDU připravujeme nové pořady zaměřené na podporu mediální výchovy a mediální gramotnosti. Do...

Read More ...


Home Uncategorised Ohlédnutí za konferencí Nástrahy a nebezpečí kyberprostoru

Přečteno jinde










































Podpořte nás

Podpořte naše aktivity a pomozte dětem a dospělým v nouzi. Již 15 let pomáháme dětem a dospělým řešit jejich problémy na internetu. Zapojte se i vy! Každá pomoc se počítá! Stačí kliknout na tlačítko DONATE.

Přihlásit odběr novinek


mini_konferenceV úterý 6. května v nové aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého uskutečnila mezinárodní konference Nástrahy a nebezpečí kyberprostoru. Konferenci zahájil Kamil Kopecký z projektu E-Bezpečí/ Centra PRVoK a Hana Marešová, proděkanka pro organizaci, rozvoj a celoživotní vzdělávání, která jménem vedení fakulty přivítala více než 130 návštěvníků ze všech krajů ČR a také zahraniční hosty. Moderování konference se poté ujal ujal sociolog Vojtěch Bednář.

 

První konferenční blok zahájil René Szotkowski (E-Bezpečí / Centrum PRVoK), který představil zajímavé aktivity projektu E-Bezpečí a E-Synergie. Zdůraznil rovněž důležitost přímé práce s dětmi a upozornil na stále rostoucí počet případů zpracovávaných online poradnou, kterou E-Bezpečí provozuje. Na Szotkowského navázal tandem policistů z oddělení informační kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, Pavla Schweinera a Vlastimila Hrušky, kteří seznámili publikum s aktuálními trendy internetové kriminality z pohledu PČR. První přednáškový blok uzavřel Dominik Jambor ze společnosti Allegro Group ČR, který se věnoval oblasti internetových podvodů v prostředí serveru Aukro.cz.

Konferencni sal

Druhý blok uvedl Martin Kožíšek ze Seznam.cz, který se věnoval právě proběhnuté kampani Seznam.cz Nahá celebrita. Ve svém vystoupení zdůraznil rizika spojená se šířením intimních materiálů českým a zahraničním bulvárem. Na Kožíška navázal Pavel Tulej z Policejního prezídia, který se  věnoval velmi zajímavé kazuistice zaměřené na informační kriminalitu. Upozornil jak na tzv. sexting, tak i na různé formy podvodné inzerce a další formy internetových podvodů. Druhý blok pak uzavřel Petr Porubský z Linky bezpečí, který posluchačům představil aktivity Linky bezpečí a zajímavé kampaně, které LB realizuje.

Závěrečný blok zahájil Denis Gibadulin z Google, který se věnoval bezpečnostním nástrojům provozovaným firmou Google a dotkl se také oblasti strategických oblastí vzdělávací a preventivní politiky této významné firmy. Následovala přednáška Vojtěcha Bednáře (Firemní sociolog), který seznámil posluchače s bezpečnostními riziky mobilních zařízení. Na něj navázal Lukáš Látal z ostravského občanského sdružení Nebuď oběť, který se věnoval projektům zaměřeným na oblast bezpečnějšího užívání internetu. Látal rovněž představil posluchačům ukázkovou edukační aktivitu spojenou s tragickým případem kyberšikany Amandy Toddové.  Poslední přednáška patřila zahraničnímu hostu Lukaszi Tomczykovi z Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Oświęcim, který seznámil publikum s aktuálními daty ze svého výzkumu zaměřenému na oblast rizikového používání internetu.

Konference poskytla prostor pro výměnu znalostí a dovedností mezi vysokými, středními a základními školami, zástupci policie a zástupci komerčních firem a upozornila na nutnost věnovat i nadále pozornost tématům využívání ale také zneužívání internetových služeb.

Další detaily a prezentace jednotlivých řečníků jsou k dispozici na internetových stránkách http://konference.e-bezpeci.cz.

Konference Nástrahy a nebezpečí internetu byla jedním z dílčích výstupů projektu E-Synergie - vědeckovýzkumná síť pro rizika elektronické komunikace (CZ 1.07/2.4.00/17.0062).

Redakce E-Bezpečí

 

Výsledky projektu E-Bezpečí (2012-2024)

panel
190000 +
proškolených žáků ZŠ a SŠ
panel
60000 +
proškolených dospělých
panel
8000 +
podpořených obětí kyberkriminality
panel
300 +
vzdělávacích akcí ročně
panel
7800 +
odhalených případů kyberkriminality
panel
160000 +
unikátních návštěvníků webu ročně

Ocenění projektu E-Bezpečí

pohar
KYBER Cena 2023
(1. místo)
pohar
Nejlepší projekt prevence kriminality na místní úrovni 2023
(1. místo)
pohar
Evropská cena prevence kriminality 2015
(1. místo)

Partneři a spolupracující instituce

 

Generální partner projektu E-Bezpečí

logo o2

Další partneři a spolupracující instituce

 logo nadaceo2logo googlelogo msmtlogo mvcrlogo olomouclogo olomouckykrajlogo ostravalogo hoaxlogo policielogo rozhlaslogo linkabezpecilogo microsoft bwlogo czniclogo nukiblogo podanerucelogo googleovachamp_logo.png

 

Nenechte si ujít novinky z E-Bezpečí a přihlaste si odběr našeho newsletteru.

E-BEZPEČÍ: AI CHATBOT
Ahoj, jsem chatovací robot projektu E-Bezpečí a mohu ti pomoci zodpovědět základní otázky a vyřešit tvé problémy. Zvol si z nabídky, nebo svůj dotaz napiš přímo do chatu.